Loading...
Zákaznický servis

Marie Vašáková & Kateřina Veselská
Vám jsou k dispozici od 7 00 do 18 00

Kontaktujte nás
Technická podpora

Ing. Vojtěch Dědic Vám je
k dispozici od 7 00 do 18 00

Kontaktujte nás
Odpadní trubky a tvarovky z polypropylenu, plněného minerálem, se schopností snižovat intenzitu hluku splňující požadavky EN 1451-1. Ve všech oblastech pozemního stavitelství (rodinné i bytové domy, průmyslové, kulturní a sportovní stavby, nemocnice, hotely apod.) s požadavkem na tichý provoz.
Skolan SAFE dB
  • 100% recklovatelné
  • Hluk 20dB
  • Odolnost do 90°C

Vynikajíci mechanické a akustické vlastnosti

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB je kvalitní produkt z polypropylenu, obsahujícího velké množství minerálního plniva.To propůjčuje odpadním trubkám a tvarovkám Skolan SAFE dB vynikající mechanické a akustické vlastnosti, které významně snižují intenzitu hluku, pronikajícího přes stěnu potrubí do okolí.

Schopnost účinně tlumit hluk a zamezit jeho šíření

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB je schopen hluk účinně tlumit již v místě jeho samotného vzniku - uvnitř potrubí a navíc i zamezit jeho vedení stěnou trubky. Děje se tak díky zvláštní molekulové struktuře a vysoké hustotě použitého materiálu, jehož složení je patentováno. Použitý polymer, obsahující minerální plnivo o vysoké molekulové hmotnosti, byl podrobován mnoha testům, které potvrdily, že odpadní potrubí Skolan SAFE dB je schopné tlumit hluk.

Nedejte hluku šanci - naučte vodu šeptat

Vzhledem k tichosti - silnostěnnosti odpadních trubek a tvarovek Skolan SAFE dB lze dosáhnout hodnot hluku, blížících se prahu vnímání lidského sluchu. Při testování bylo dosaženo hodnot výrazně nižších, než jaké vyžaduje DIN 4109 - norma, stanovující hlukové podmínky v prostorách chráněných před hlukem. Naměřená hodnota 20 dB(A) byla dokonce nižší, než požadavek 25 dB(A) přísnější německé směrnice VDI 4100. Letitými výrobními zkušenostmi se bezpečně potvrdila stavebními fyziky předpokládaná skutečnost, že pouze silná stěna a optimálně zvolená hustota materiálu jsou schopny účinně tlumit hluk.

Odolná a robustní konstrukce

Silnostěnné trubky a tvarovky Skolan SAFE dB mají odolnou a robustní konstrukci. Jsou dodávány v dimenzích DN 50 - 200 se silnou stěnou z materiálu o hustotě 1,6 g.cm3. Kvalitní materiál, zpracování, povrchová úprava a kvalitní obal jsou zárukou, že obstojí i v extrémních podmínkách u nejnáročnějšího zákazníka.

Číst více

Vysoká a trvalá kvalita

Laboratorní zkoušky výrobního závodu a stálá kontrola během výrobního procesu jsou zárukou trvalé a vysoké kvality. Všechny organizační a výrobní procesy probíhají v souladu s TQM a naplňují požadavky normy EN ISO 9001.

Zvyšuje standardy bydlení

Skolan SAFE dB díky svým jedinečným vlastnostem maximálně splňuje přísná ekologická i ekonomická kritéria související s ochranou před hlukem. Jeho použití při výstavbě, či rekonstrukci vede jednoznačně ke zvýšení standardu bydlení, a tím ke zhodnocení nemovitosti.

Maximální provozní teploty naleznete v jednotlivých katalozích odpadních a kanalizačních systémů a těsnění.

trvalá krátkodobá
90°C 100°C

Těsnění Oblasti použití - teploty
SBR (u výrobce/v rámci díla) cca. -50°C až +100°C
EPDM cca. -50°C až +150°C
NBR (lze objednat samostatně) cca. -30°C až +100°C

SBR Zlepšená odolnost proti oděru a stárnutí, dobrá odolnost proti provozním kapalinám 
EPDM Výborné stálosti proti oděru, stárnutí i vůči většině provozních kapalin
NBR Mnohostranně použitelný materiál. Těsnění pro styk s minerálním olejem nebo pohonnými hmotami. Špatná odolnost vůči ozónu a povětrnostním vlivům.
Skolan SAFE dB (DN 56 - DN 200) dle certifikátu stavebního dozoru Z-42.1-217

Lze doporučit KG Systém (PVC), KG 2000 Polypropylen®, pro vnitřní odpady HT-Systém(PP) PLUS® i Skolan dB s těsnicími kroužky z NBR.

Skolan SAFE dB DIN 4102, B 2

Těsnění systémů BL, DD a Euro L Spezial jsou odolné vůči vodě s maximálním podílem chlóru 0,6 mg/l.

Viz. protokol zkoušky MPA Darmstadt „K 05 1497" ze dne 11.11.2005 (byly zkoušeny trubky DN 50).

Ne. Toto ustanovení slouží kromě jiného k vyloučení vytváření (zpětného) vzdutí a zadržovaného množství uvnitř systému.

Tyto údaje obsahuje montážní návod Skolan SAFE dB - článek 7.

Na ukládanou trubku Skolan SAFE dB (trubka pro dešťovou vodu) je třeba namontovat plstěný rukáv (nebo jiné materiály běžně dostupné v obchodní síti).

Uložení trubek se zásuvnými nátrubky / spojkami se zpravidla provádí tak, že špičatý konec je ve směru proudění. Špičatý konec se zasouvá do nátrubku / spojky.

Citát z příručky plastových trubek (4. vydání, odst. 3.4.4 Výstavba kanálů a potrubí odpadní vody, strana 463)

Na základě toho je uložení potrubí ve směru proudění jasně definováno.

Máte-li jakýkoliv dotaz
nebo zájem o tento systém,
kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Přečtěte si argumenty
proč investovat
do plastového potrubí.

Proč plastové potrubí

Neorientujete se?
Prohlédněte si
porovnání.

Porovnání produktových řad
Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb v souladu s pravidly pro užívání cookies. Kliknutím na tlačítko 'Dozvědět se více' zjistíte, jak s těmito údaji nakládáme. Dozvědět se více