Loading...
Zákaznický servis

Marie Vašáková & Kateřina Veselská
Vám jsou k dispozici od 7 00 do 18 00

Kontaktujte nás
Technická podpora

Ing. Vojtěch Dědic Vám je
k dispozici od 7 00 do 18 00

Kontaktujte nás
Kanalizační trubky a tvarovky z polypropylenu, se schopností odolávat vařící vodě a účinkům světla, vyráběné v souladu s ČSN EN 1852-1. Uložení v zemi v místech s vyššími vrcholovými tlaky - dálniční vozovky, extrémní hloubky uložení, oblasti s vysokou hladinou podzemní vody atd.
KG 2000 Polypropylen
  • 100% recyklovatelné
  • Odolnost
  • Odolnost do 90°C

Vysoká pevnost a houževnatost, oděruvzdornost

Kanalizační trubky a tvarovky KG 2000 Polypropylen® jsou vyráběny z polypropylenu (PP). Vyznačují se hladkou homogennní stěnou s vysokou kruhovou tuhostí, čímž jsou předurčeny pro uložení v zemi v místech s vyššími vrcholovými tlaky jako jsou dálniční vozovky, extrémní hloubky uložení či oblasti s vysokou hladinou podzemní vody.

Pevnostní třída sn 8

Vzhledem k zesílené homogenní stěně trubek a tvarovek KG 2000 Polypropylen® se hodnota jejich kruhové tuhosti SN 8. Systém proto nachází své uplatnění například při zakládání staveb ve velkoměstské zástavbě a v centrech měst.

Vodotěsnost, plynotěsnost

Kanalizační potrubí KG 2000 Polypropylen® je vodotěsné - při přetlaku 0,5 bar MPa a podtlaku 0,03 bar MPa (systémové zkoušky 3,0 bar MPa Darmstadt)

Dokonalá těsnost spojů

Těsnost spojů systému při přetlaku i podtlaku zajišťuje vícebřitý těsnící element, který je opatřen napínacím břitem - zabraňuje vniknutí nečistot mezi těsnění a stěnu trubky, vymezovacím břitem - fixuje pozici zasunuté trubky, stíracím břitem - odstraňuje zbytky nečistot ze zasouvaného konce trubky, hlavním břitem - zajišťuje dlouhodobé utěsnění spoje.

Maximální provozní teploty naleznete v jednotlivých katalozích odpadních a kanalizačních systémů a těsnění.

trvalá krátkodobá
90°C 95°C

Těsnění Oblasti použití - teploty
SBR (u výrobce/v rámci díla) cca. -50°C až +100°C
EPDM cca. -50°C až +150°C
NBR (lze objednat samostatně) cca. -30°C až +100°C

SBR Zlepšená odolnost proti oděru a stárnutí, dobrá odolnost proti provozním kapalinám 
EPDM Výborné stálosti proti oděru, stárnutí i vůči většině provozních kapalin
NBR Mnohostranně použitelný materiál. Těsnění pro styk s minerálním olejem nebo pohonnými hmotami. Špatná odolnost vůči ozónu a povětrnostním vlivům.
KG 2000 Polypropylen® (DN 100 - DN 300) dle normy DIN EN 14758

Naše produkty KG-Systém (PVC)® jsou vyráběny ve třídách SN 4 a SN 8, KG 2000 Polypropylen® pak ve třídě SN 8 (měřením v certifikovaných zkušebnách potvrzeny hodnoty vyšší než SN 10).

Lze doporučit KG Systém (PVC), KG 2000 Polypropylen®, pro vnitřní odpady HT-Systém(PP) PLUS® i Skolan dB s těsnicími kroužky z NBR.

Z trubek uložených v zemi nevychází žádné požární zatížení, proto klasifikace kanalizačních trubek není potřeba.

Těsnění systémů BL, DD a Euro L Spezial jsou odolné vůči vodě s maximálním podílem chlóru 0,6 mg/l.

„Uložení v oblasti spodní vody jen tehdy, pokud je zajištěno, aby nemohlo dojít k přemístění a přesunutí materiálu násypu (např. zabetonování do filtrační vrstvy drobného štěrku)".

„Při pracích v oblasti spodní vody je třeba se zajistit, aby opěrná vrstva uložení byla během realizace stavby bez obsahu vody."

„Zónu potrubí je třeba chránit proti každé předvídatelné změně nosnosti, stability nebo lože, kdy tato změna může být vyvolána: např. působením spodní vody".

V případě pochybností o vhodnosti uložení kanalizačního potrubí nás kontaktujte a my provedeme statický výpočet.

Máme k dispozici protokol zkoušek výrobce těsnících kroužků firmy M.O.L. o „těsnosti při vnějším přetlaku" (ze dne 14.07.2004). Zde byla provedena zkouška proti působení vnějšího tlaku ve výši 0,5 baru (5m vodního sloupce).

Ne. Toto ustanovení slouží kromě jiného k vyloučení vytváření (zpětného) vzdutí a zadržovaného množství uvnitř systému.

Ne. Není dovoleno potrubí dešťové a splaškové vody uvnitř budovy svádět dohromady. Potrubí se smějí převést do společného potrubí teprve vně budov (pokud možno blízko připojovacího kanálu na hranici pozemku).

Výjimka se stane platnou, pokud se jedná o hraniční zástavbu, pak je přípustné i svedení potrubí dešťové a splaškové vody dohromady uvnitř budovy.

Uložení trubek se zásuvnými nátrubky / spojkami se zpravidla provádí tak, že špičatý konec je ve směru proudění. Špičatý konec se zasouvá do nátrubku / spojky.

Citát z příručky plastových trubek (4. vydání, odst. 3.4.4 Výstavba kanálů a potrubí odpadní vody, strana 463)

Na základě toho je uložení potrubí ve směru proudění jasně definováno.

Nemáme (zatím) žádný speciální certifikát pro tento účel použití. Mnoho našich zákazníků však KG 2000 Polypropylen® s úspěchem použilo jako potrubí tepelného výměníku v zemi (ve vzduchu). V každém případě je to však použití pro jiný účel. Pokud Vás tato otázka zajímá můžete se podívat na domovskou stránku www.ag-solar.de.

Ano je to možné. S oběma systémy lze realizovat odvod odpadních vod z čerpacích stanic (oleje, maziva, glykol, metan, propan, butan, uhlovodíky, nafta, atd.), pokud se použijí těsnění NBR.

Jako domovní přípojka, potrubí uložené v zemi nebo připojovací kanál a v oblastech s velkým zatížením (SLW 60) je minimální překrytí 0,8 m.

Nejvyšší překrytí: 6 m.

Výška povoleného překrytí je závislá na řadě faktorů, a proto v případě pochybností je třeba provést statický výpočet pomocí programu speciálně pro tyto účely připraveného. Techničtí  pracovníci naší firmy vám rádi výpočet provedou.

Máte-li jakýkoliv dotaz
nebo zájem o tento systém,
kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Přečtěte si argumenty
proč investovat
do plastového potrubí.

Proč plastové potrubí

Neorientujete se?
Prohlédněte si
porovnání.

Porovnání produktových řad
Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb v souladu s pravidly pro užívání cookies. Kliknutím na tlačítko 'Dozvědět se více' zjistíte, jak s těmito údaji nakládáme. Dozvědět se více